Producteigenschappen
Druif
Gros Manseng, Petit Manseng
Jaar
2017
Herkomst
Jurançon , Frankrijk
Smaakt naar
kweepeer, sinaasappelschil
Lekker bij
gegrilde vis, stoofpeer, venkel, viscarpaccio
Wijnmaker
Hervé Lapébie
Oogst per HA
66 hL
Wijnstokken
30 jaar oud
Ondergrond
kalkhoudende klei
Alcoholpercentage
Wijnbouw
Duurzaam
Het wijnhuis
Cave de Gan is opgericht in de voormalige Franse provincie Béarn, aan de voet van de Pyreneeën. De opbrengst per hectare wordt laag gehouden en er wordt handmatig geplukt en geselecteerd. De laatste decennia is er enorm geïnvesteerd in duurzame wijnbouw. Cave de Gan heeft het ‘Agriculture Raisonnée’, de Franse term waarbij bescherming van dieren en milieu cruciaal is. Ze gebruiken zo min mogelijk chemische bestrijdingsmiddelen en hebben een installatie die op natuurlijke wijze water zuivert. Bovendien beschikt Cave de Gan over een test wijngaard, waar ze al hun nieuwe technieken testen op effectiviteit.
De druiven
Petit Manseng en Gros Manseng zijn de belangrijkste druiven van de streek en worden beide gebruikt in deze wijn. Hoewel ze qua naam veel op elkaar lijken, geven ze toch heel andere wijn. Petit Manseng is een uitgesproken aromatisch ras met geuren van perzik, kaneel en exotisch fruit zoals mango en passievrucht. Hij combineert een hoog suikergehalte met fijne zuren. Daarom wordt de druif het meest gebruikt in zoete wijnen, waar Jurançon zijn faam aan te danken heeft. Gros Manseng bevat veel minder suiker maar heeft wel hoge zuren. Hij bezit aroma's van sinaasappelschil, noten en anijszaad.
De streek
Jurançon is een afgelegen wijnstreek in zuidwest Frankrijk (Sud-Ouest) in het departement Pyrénées-Atlantique. De wijngaarden liggen op de uitlopers van de Pyreneeën gericht op het zuiden, om voldoende zon te krijgen. Omdat de hellingen stijl zijn, zijn terraswijngaarden nodig waar de druiven met veel moeite handmatig worden geplukt. De belangrijkste klimatologische factor is de warme ‘föhnwind’. Deze wind zorgt voor ventilatie in de wijngaard, waardoor ziektes minder kans krijgen.
Reviews van anderen
Hieronder vind je alle reviews over deze wijn. Als wij zeker weten dat een review gedaan is door een verfied buyer,dan laten wij deze als eerste zien en zwaarder meewegen in het gemiddelde cijfer. Meer weten? Klik hier.
-
Sonja
-
Amsterdam | 12 maart 2020Interessante wijn. Als je hem ruikt denk je: mandarijntjes! Hetzelfde geldt voor de smaak. Nog nooit zoiets geproefd, een nieuwe ervaring. Deze wijn bleef wonderwel overeind bij een Indonesische maaltijd. Een prettige variatie op de gebruikelijke Riesling bij Aziatisch eten.
-
Bert
-
Amsterdam | 9 februari 2021
-
Rik
-
Den Haag | 14 november 2020
-
Elsbeth
-
TempCiti | 22 oktober 2020
-
Romain
-
Amsterdam | 19 september 2020
-
Romain
-
Amsterdam | 19 september 2020
-
Charles
-
HOOFDDORP | 16 september 2020
-
Roger
-
Den Haag | 6 september 2020
-
Lodewijk
-
Amsterdam | 29 juli 2020
-
Jordi
-
Amsterdam | 17 juli 2020
-
Robert
-
Amsterdam | 15 juli 2020
-
Elvira
-
ROTTERDAM | 4 juni 2020
-
Brechtje
-
Amsterdam | 2 juni 2020
-
Ingrid
-
Utrecht | 27 mei 2020
-
Boudewijn
-
Rotterdam | 30 april 2020
-
Vincent
-
Amsterdam | 11 april 2020
-
Vincent
-
Meerssen | 10 april 2020
-
Sven
-
Amsterdam | 7 april 2020
-
Jean
-
Nederland | 28 maart 2020
-
Anne
-
Utrecht | 24 maart 2020
-
Bart
-
Utrecht | 24 januari 2020
-
Erik
-
Amsterdam | 4 januari 2020
-
Floor
-
Amsterdam | 2 januari 2020
-
Julian
-
MAASTRICHT | 31 december 2019
-
Chael
-
Nederland | 15 december 2019Sinaasappelschil. Mwa
-
George
-
TempCiti | 23 oktober 2020
-
Loes
-
GRONINGEN | 28 december 2019
-
Anneke
-
Nederland | 16 december 2019
-
Simon
-
Amsterdam | 15 december 2019
-
Eva
-
Nederland | 15 december 2019
-
Nick
-
AMSTERDAM | 15 december 2019
-
Dennis
-
Haarlem | 15 december 2019
-
Jan
-
Haarlem | 7 december 2019