• Smooth

La Cuvée de Léon Corbieres

Corbières , France
Carignan, Grenache, Syrah
Aan de voet van de Pyreneeën vind je misschien wel het meest beroemde stukje Languedoc: Corbières. Wijnboer Julien gebruikt voor zijn meest rustieke wijn bewust geen hout, zo blijft de wijn op z'n fruitigst!

€8.99

out of stock
Product number: LE1145X
  • Free shipping from €75,-
  • For next-day delivery: order by 5 p.m. on business days
  • Free returns in all stores
  • Not satisfied, money back guarantee
About the winemaker

"Léon was de oprichter van ons wijnhuis. Grappig genoeg had hij, zeker voor die tijd, een opvallende smaak. In tegenstelling tot de meeste wijnmakers hield hij helemaal niet van al die zware, houtgerijpte wijnen. Hij rijpte zijn wijnen liever op tanks van cement. Hierdoor proefde je niet alleen het terroir beter, maar behield de wijn ook meer frisheid en fruit. Deze Cuvéé de Léon zou hij heerlijk gevonden hebben."

Julien sendrous

Product information
Winemaker Julien Sendrous
Wine estate Chai des vignerons
Grape carignan, grenache, syrah
Year 2022
Origin Corbières, France
Harvest per hectare 60 hl/ha
Grapevines 40 years old
Soil sandstone, schist
Alcohol percentage 13,5%
Vine culture sustainable
   
Tasting profile smooth (smooth, round red)
Tastes like blackberries, cassis, laurel, pepper
Pair with biefstuk, pulled paddo's, stew
Corbières, France
Gelegen aan de voet van de Pyreneeën vind je misschien wel het meest beroemde stukje Languedoc: Corbières. Een gebied met een lange geschiedenis. Het waren de oude Grieken die hier de eerste wijngaarden aanplantte, later de Romeinen en weer later monniken. Al in de 2e eeuw voor onze jaartelling stonden hier de eerste wijngaarden aangeplant. Van origine is het de plek als het gaat om rustieke, rode blends. Ook de afgelopen jaren gebeurt hier veel op het gebied van wijn. De wijngaarden staan hier aangeplant op ruim 400 meter boven zeeniveau. Hierdoor is het klimaat relatief koel. De Pyreneeën beschermen het gebied van landinvloeden. Hierdoor blaast er ook altijd een koele zeewind door de wijngaarden. Combineer dit met de vele zonuren en het zijn de perfecte omstandigheden voor druiven om gelijkmatig te rijpen.
Reviews
Below you will find all the reviews about this wine. If we are sure that a review is written by a verified buyer, it is shown first and weighs more heavily in the average rating.
4.5 2
Jurriaan
'S-GRAVENHAGE | 14-07-2024

La Cuvée de Léon Corbières is een scherp geprijsde, beperkte oplage wijn uit de beroemde regio Corbières, aan de voet van de Pyreneeën. Gemaakt van Carignan, Grenache en Syrah, biedt deze wijn een puur fruitige ervaring dankzij wijnboer Julien’s keuze om geen hout te gebruiken. Verwacht een rustieke, levendige wijn met een rijke smaak en een authentiek karakter

Stefan
Utrecht | 27-09-2024

4.5/5 2 Reviews
Frequently bought together
Try these wines!