• Deep
  • 95
  • Bio

Bojador Tinto Alentejo

Alentejo, Portugal
Aragonez, Touriga nacional, Trincadeira
Pedro Ribeiro is een wijnmaker die wijnland Portugal zo spannend maakt. Hij heeft zich helemaal gespecialiseerd in de inheemse druiven, die deze powerwijn diepgang, body en kracht meegeven.

€ 11,49

op voorraad
Productnummer: DE730X

Bojador Tinto Alentejo

€ 11,49

  • Gratis verzending vanaf € 50,-
  • Op werkdagen voor 17u besteld, dezelfde dag verzonden
  • Gratis retourneren in alle winkels
  • Niet tevreden, geld terug garantie
Over de wijnboer

“Ik kocht in 2010 een klein landgoed met verschillende inheemse druivenrassen in de wijngaarden. Sindsdien hebben wij veel veranderd en gerenoveerd. De wijnkelder is gevuld met moderne apparatuur en wij werken tegenwoordig met zo veel mogelijk natuurlijke producten. Het meest trots ben ik op deze Bojador Tinto, die vorig jaar maar liefst 95 van de 100 Decanterpunten ontving!”

Pedro ribeiro

95
Beoordeeld met 95 / 100 punten door Decanter
"An explosion of blue and red fruit with a lovely grassy minty kick and lift of tobacco; structured and complex with smooth, chalky tannins and a long finish."
86
Beoordeeld met 86 / 100 punten door Jancis Robinson
“Mid to deep cherry red. Brooding dark-red fruit, quite savoury and not as expressive as I expected but it probably needs a bit longer in bottle. Much more lively fruit on the palate and quite a grip to the tannins, plenty of juicy freshness. For the moment at least, this definitely needs food, though I think it will become more mellow with another six months in the bottle."
Productinformatie
Wijnmaker Pedro Ribeiro
Wijnhuis Bojador
Druif aragonez, touriga nacional, trincadeira
Jaar 2023
Herkomst Alentejo, Portugal
Oogst per HA 60 hl/ha
Wijnstokken 60 jaar oud
Ondergrond klei, leisteen
   
Wijnbouw biologisch
   
Smaakprofiel deep (stevig, diep rood)
Smaakt naar bessen, zachte tannine
Lekker bij stoofpot
Alentejo, Portugal
Het grootste risico voor de wijnbouw in Alentejo is de hitte in juli en augustus. Men oogst daarom al vroeg in augustus om te voorkomen dat de druiven overrijp worden en gebruikt dus voornamelijk inheemse druiven die tegen een stootje kunnen. Voor deze wijn zijn dat aragonez, trincadeira en touriga nacional. De aragonez, in Spanje bekend als tempranillo, geeft wijnen met minder zuren en tannine dan elders in Spanje of Portugal. Trincadeira, die vroeg rijpt, heeft die tannine wel en geeft de wijn ook zijn hint van eucalyptus. De touriga nacional is een druif met veel karakter en intense smaken en wordt gezien als Portugees antwoord op de cabernet sauvignon; krachtig en vol.
Reviews van anderen
Hieronder vind je alle reviews over deze wijn. Als wij zeker weten dat een review gedaan is door een verfied buyer, dan laten wij deze als eerste zien en zwaarder meewegen in het gemiddelde cijfer.
4.33 326
Anna
Amsterdam | 14-04-2025
Verified buyer
Image 5

Dark and delicious. A classic bottle that goes very nice with red meat or a delicious spaghetti bolognese. A great bottle to enjoy nexto the fire.

Linda
Onbekend | 14-04-2025
Verified buyer
Image 5

this is a lovely wine if you like a strong deep flavour - and the price is very good!

Erwin
AMSTERDAM | 09-04-2025
Verified buyer
Image 5

Prijs / kwaliteit is deze onverslaanbaar! Gewoon een lekker sappige wijn, een goedzak die eigenlijk altijd goed is, bij wat voor eten, gelegenheid dan ook. Ik drink 'm al jaren regelmatig en hij gaat niet vervelen!

Willy
Etten-Leur | 05-04-2025
Verified buyer
Image 5

Stevig lekkere rode wijn voor bij vlees

Mariam
Utrecht | 02-04-2025
Verified buyer
Image 5

Krachtig, fruit, smaakvol en weer eens even lekker wat anders!

Guido
Amsterdam | 28-03-2025
Verified buyer
Image 5

Prachtige Portugese blend! De Bojador Tinto is warm, soepel en vol van smaak. Rijp donker fruit, een vleugje kruidigheid en zachte tannines maken ‘m heerlijk doordrinkbaar. Echt een karaktervolle wijn uit Alentejo – perfect bij een goed diner of gewoon op een rustige avond. Aanrader!

Wouter van
- | 11-03-2025
Verified buyer
Image 5

Lekker

Olga
lekkere en stevige wijn | 11-05-2022
Verified buyer
Image 5

lekkere en stevige wijn

Sjoert
Lastig | 09-05-2022
Verified buyer
Image 5

Lijkt (te) veel op een pinotage, hopjes en koffie met een fris zuurtje

Marc
Bojador | 09-05-2022
Verified buyer
Image 5

Stevige aardse wijn. Donker rood fruit als zwarte bessen en tikje kruidnagel. 14% alcohol en dat proef je.

4.33/5 326 reviews
Vaak samen gekocht
Probeer ook deze wijnen eens