Ga naar de hoofdinhoud Ga naar de zoekopdracht Ga naar de hoofdnavigatie
5/5
Review van een klant
“Deze wijn is altijd goed. Je moet er eigenlijk gewoon een doosje van in je koelkast hebben staan. Drink hem in de zon, drink hem in de herfst, drink hem bij alles, drink hem met iedereen.”
Productinformatie
Wijnmaker Jaime Quendera
Wijnhuis Cooperative San Isidro De Pegoes
Druif arinto ,  fernão pires ,  moscatel
Jaar 2024
Herkomst Setúbal, Portugal
Oogst per HA 70 hl/ha
Wijnstokken 40 jaar oud
Ondergrond zand
Alcoholpercentage 13%
Wijnbouw conventioneel
   
Smaakprofiel mellow (droog, fruitig wit)
Smaakt naar exotisch fruit ,  fris
Lekker bij gamba's al pil pil ,  tom ka kai ,  vis
Setúbal , Portugal
Ten zuiden van Lissabon ligt het schiereiland Setúbal. Het gebied staat vooral bekend om zijn versterkte zoete Moscatel de Setúbal, maar is ook erg geschikt om droge, volle wijnen te produceren. In de jaren '50 van de vorige eeuw startte de Portugese overheid hier een groot kolonisatieproject. Er werden veel druivenstokken geplant en de 'colones' (de landarbeiders die naar deze streek trokken) kregen een gratis stuk land om te bewerken. Veel boeren verenigden zich in een coöperatie, waarin ze gezamenlijk en met overheidssteun konden innoveren in de wijnbouw en nieuwe keldertechnieken. Fernão pires is de meest aangeplante witte druifsoort in Portugal. Dit veelzijdige ras heeft een uitgesproken bloemig aroma met tonen van sinaasappelzest, citroen en kruidnagel. Deze matchen erg goed met het bloesemachtige van de moscatel. Arinto stamt mogelijk af van riesling en heeft als unieke eigenschap dat hij in een warm klimaat een goede zuurgraad behoud, die de wijn balans en structuur geeft. 
Reviews van anderen
Hieronder vind je alle reviews over deze wijn. Als wij zeker weten dat een review gedaan is door een verfied buyer, dan laten wij deze als eerste zien en zwaarder meewegen in het gemiddelde cijfer.
Nena
Amsterdam | 03-08-2026
Verified buyer
Image 5

Fruitig, fris. Fijne wijn voor bij lichte gerechten.

Zwier
Rotterdam | 28-07-2026
Verified buyer
Image 5

Valt tegen vieze bijsmaak

Marlies
Amsterdam | 14-03-2026
Verified buyer
Image 5

Heerlijke borrelwijn met wat perzik. Staat ook op de menukaart van Clos

Marlies
Amsterdam | 14-03-2026
Verified buyer
Image 5

Heerlijke borrelwijn met wat perzik. Staat ook op de menukaart van Clos

Andre
Den Haag | 13-06-2025
Verified buyer
Image 5

Aangename wijn uit DOC Setúbal. Heeft enige mate van viscositeit. In de geur vanille, butterscotch en caramel. Het smaaktype is rijp. In de smaak toast, die in de afdronk goed blijft hangen.

Natalie
AMSTERDAM | 11-07-2024
Verified buyer
Image 5

Prima borrelwijn, goede prijs kwaliteit! Goed koud serveren.

annelies
AMSTERDAM | 01-07-2024
Verified buyer
Image 5

Deze Lista Negra drink ik vaker omdat hij zo vol van smaak is: apart en een beetje " rokerig" . Als ik bezoek krijg en deze wijn schenk krijg ik altijd vragen " waar heb je die gehaald, wat een lekkere wijn"

Sophie
AMSTERDAM | 30-12-2021
Verified buyer
Image 5

More floral and mellow than their other wine and not very acidic

Renske
UTRECHT | 15-09-2021
Verified buyer
Image 5

Lekker, fruitig, heerlijk zomeravonden, zou deze zeker nog een keer drinken

Milou
Utrecht | 08-06-2021
Verified buyer
Image 5

Lekker fruitige zomerse wijn

4/5 510 reviews
Vaak samen gekocht
Probeer ook deze wijnen eens