• Easy
  • 9,-
  • Bio

Moro della Genga Verdicchio

Wijnboer Bruno maakt slechts één wijn. Zo kan hij al zijn aandacht besteden aan het maken van de ultieme Verdicchio. Vol rijp fruit, bloesem, citroenzest en die kenmerkende frisse finish blijkt zijn aanpak succesvol te zijn!

€ 14,59

uitverkocht
Productnummer: ME975X
  • Gratis verzending vanaf €75,-
  • Op werkdagen voor 17u besteld, dezelfde dag verzonden
  • Gratis retourneren in alle winkels
  • Niet tevreden, geld terug garantie
Over de wijnboer

"Mijn vader begon in 1970 met wijn maken op Croce del Moro, een heuvel gelegen in Rosaro. Dit is een van de 25 crus van Castelli di Jesi. Gelukkig hoef ik al het werk tegenwoordig niet meer in mijn eentje te doen, behalve mijn zonen Giorgio en Federico heb ik nu ook hulp van een kudde schapen die helpen met het onkruid te bestrijden. Ook zij genieten van de omstandigheden; uitzicht op zee en bescherming van de omliggende bergen."

Bruno cavallaro

9-
9-/10 punten - De Grote Hamersma
"Bruno Cavallaro hoeft zich maar te bekommeren om één wijn. En nog roept ie dan de hulp in van zijn twee zoons, Giorgio en Frederico. En een kudde schapen die helpen het onkruid op een natuurlijke manier te bestrijden op Croce del Moro, een heuvel in Rosaro, tevens een van de 25 crus van Castelli di Jesi. Zodoende ook: Classico Superiore. Kost zodoende ook wat meer dan de doorsnee-verdicchios die in de supermarkt te vinden zijn, vaak in zo'n halfslachtige amforafles. Maar meteen even à décharge: die vaak overigens ook al gewoon goed zijn voor hun vaak geen geld. Maar die van Cavallaro is beter. Veel beter. Niet alleen omdat ie in een fatsoenlijke fles zit maar omdat het inderdaad een superiore bianco is. Met een bijna vlezige, ronde stevigheid, gul sap, fijne bitters, amandeltjes, abrikoos eindigend in een soort aangename, bijna rulle droogheid en met de frisheid van citroenzest. We want Moro."
Productinformatie
Wijnmaker Bruno Cavallaro
Wijnhuis Soc. Agricola Croce del Moro
Druif verdicchio
Jaar 2024
Herkomst Marken, Italië
Oogst per HA 50 hl/ha
Ondergrond kalksteen
Alcoholpercentage 13,5%
   
Wijnbouw biologisch
   
Smaakprofiel easy (fris, licht wit)
Smaakt naar amandel, bloesem, citroenzest, mineraal, witte perzik
Lekker bij kabeljauw, pasta carbonara, salade caprese, topinamboer
Marken, Italië
De wijnstreek Marken is voor de witte Verdicchio wijnen op te delen in twee verschillende DOC-zones. De eerste is het hooggelegen Verdecchio di Matelica, maar bekender is eigenlijk het warmere, lager gelegen Verdicchio dei Castelli di Jesi. Het gebied ligt in het hart van de regio Marche, tussen de Apennijnen en de Adriatische Zee en is vernoemd naar de vele middeleeuwse kastelen (castelli) die de heuvels rondom de stad Jesi sieren. Het klimaat is hier ideaal voor wijnbouw, met warme zomers en koele nachten. De nabijheid van de Adriatische Zee zorgt voor een gematigde invloed, terwijl de heuvelachtige topografie bijdraagt aan de variatie in microklimaten. De bodem is voornamelijk klei- en kalkhoudend, wat bijdraagt aan de structuur en mineraliteit van de wijnen. Het wijnhuis van Bruno ligt in het subgebied Rosaro, vlakbij de stad Jesi. De ligging is hier ideaal, iets hoger, waardoor behalve frisse zeewinden, er ook veel frisheid voortkomt uit de bergen. Hierdoor zijn de wijnen uit Rosaro over het algemeen mineraler dan die uit de rest van Jesi.
Reviews van anderen
Hieronder vind je alle reviews over deze wijn. Als wij zeker weten dat een review gedaan is door een verfied buyer, dan laten wij deze als eerste zien en zwaarder meewegen in het gemiddelde cijfer.
4.4 10
Marcel
Amsterdam | 07-12-2025
Verified buyer
Image 5

Allemans vriend. Fruitig en licht. Enorm drinkbaar, maar wel vol van smaak.

Albert
's-Gravenhage | 13-04-2025
Verified buyer
Image 5

Heerlijk in balans en fijn fris.

Heather
Amsterdam | 09-01-2026
Verified buyer
Image 5

Jos
Utrecht | 08-03-2025
Verified buyer
Image 5

Onno
Utrecht | 30-10-2025

Mooi gebalanceerd, zacht, fris met een niet overheersende fruitige afdronk. Gewoon verdomd lekker! Wederom een prima tip van Grapedistrict Utrecht Twijnstraat

Camiel
Rotterdam | 04-04-2025

Zeer verfijnd, goed. Klein frisje op een anders vol fruitig palet.

E
Assen | 01-08-2025

Ruben
DIEMEN | 13-06-2025

Marike
Leiden | 24-03-2025

Bert
REVIEW | 12-03-2025

4.4/5 10 reviews
Vaak samen gekocht
Probeer ook deze wijnen eens