Ga naar de hoofdinhoud Ga naar de zoekopdracht Ga naar de hoofdnavigatie
★
Proefnotitie van wijninkoper Laurence
"De trebbiano is een van de vele onontdekte Italiaanse druiven. Deze versie van wijnboer Gianni is fris en levendig met smaken van nectarine, verse kruiden, iets notig en een minerale afdronk. Ideaal bij zeevruchten of lichte pasta."
Productinformatie
Wijnmaker Gianni Pasquale
Wijnhuis Cantina Frentana
Druif trebbiano
Jaar 2024
Herkomst Abruzzen, Italië
Oogst per HA 112 hl/ha
Wijnstokken 10 jaar oud
Ondergrond zand en klei
Alcoholpercentage 12,5%
Wijnbouw duurzaam
   
Smaakprofiel mellow (droog, fruitig wit)
Smaakt naar limoen ,  nectarines ,  perzik
Lekker bij Brodetto di Pesce ,  Pasta e Fagioli ,  antipasti
Abruzzen , Italië
Cantina Sociale Frentana werd in 1958 opgericht als samenwerking tussen wijnboeren. Het was Francesco d’Agostino, de dokter van het dorp, die voorstelde dat de boeren moesten samenwerken. Op zijn initiatief werd besloten samen op te trekken, elkaar te helpen met het bewerken van het land en het verkopen van de wijn. Dit bleek succesvol en al snel sloten meer boeren zich bij dit initiatief aan. Inmiddels telt deze groep al 98 wijnboeren. Iedere boer heeft 1 stem in het bestuur, hoe groot of klein deze ook is. Hierdoor worden alle beslissingen echt gezamenlijk genomen.
Reviews van anderen
Hieronder vind je alle reviews over deze wijn. Als wij zeker weten dat een review gedaan is door een verfied buyer, dan laten wij deze als eerste zien en zwaarder meewegen in het gemiddelde cijfer.
Desiree
Amsterdam | 27-05-2025
Verified buyer
Image 5

Super lekkere soepele en smaakvolle wijn, precies goede balans, frisdroog

Claire
Rotterdam | 06-05-2025
Verified buyer
Image 5

Prima als een borrelwijn, persoonlijk vind ik de wijn iets te vlak en vind ik de fruitigheid van nectarine/perzik die je verwacht tegenvallen.

Jesse
Den Haag | 24-03-2025
Verified buyer
Image 5

Vergeetbare wijn.

Joris
Utrecht | 13-11-2025
Verified buyer
Image 5

Caro
Leeuwarden | 10-09-2025
Verified buyer
Image 5

Ruben
DIEMEN | 27-06-2025
Verified buyer
Image 5

nick
amsterdam | 05-04-2025
Verified buyer
Image 5

Wim
IJSSELSTEIN UT | 01-04-2025
Verified buyer
Image 5

Inez
02-01-2023
Verified buyer
Image 5

Smakelijk, maar te weinig uitgesproken voor mij.

Anita
REVIEW | 05-08-2024

Hele zachte, lekkere 'middag wijn'.

3.75/5 18 reviews
Vaak samen gekocht
Probeer ook deze wijnen eens