Chaland Viré Clessé Vielles Vignes
In het zuiden van de Bourgogne, in Viré-Clessé, maakt de familie van wijnboer Jean-Marie al sinds de jaren ‘30 een Bourgogne om bij weg te dromen: houtgerijpt, rijk en romig, met tonen van appel, acacia en geroosterde hazelnoten.
€ 26,99
Productnummer:
RI660X
Chaland Viré Clessé Vielles Vignes
€ 26,99
- Gratis verzending vanaf €75,-
- Op werkdagen voor 17u besteld, dezelfde dag verzonden
- Gratis retourneren in alle winkels
- Niet tevreden, geld terug garantie
Over de wijnboer
“Mijn grootvader, Victor Chaland, begon in de jaren ‘30 met het verbouwen van druiven. Mijn vader, Jean-Noël, nam het in 1967 van hem over en maakte de eerste eigen wijnen van het domein. Onze wijngaarden worden al sinds jaar en dag beheerd en bewerkt zonder herbiciden, al kregen we pas in 2003 de certificering. Ik ben ervan overtuigd dat het respect voor de bodem een nog betere expressie geeft van ons terroir.”
Jean-marie chaland
Productinformatie
| Wijnmaker | Jean-Marie Chaland |
|---|---|
| Wijnhuis | Jean-Marie Chaland |
| Druif | chardonnay |
| Jaar | 2023 |
| Herkomst | Bourgogne, Frankrijk |
| Oogst per HA | 45 hl/ha |
| Wijnstokken | 56 jaar oud |
| Ondergrond | klei & kalksteen |
| Alcoholpercentage | 13,5% |
| Wijnbouw | biologisch |
| Smaakprofiel | rich (vol, rijk wit) |
| Smaakt naar | acacia, appel, hazelnoot, romig, vanille |
| Lekker bij | geroosterde kip, paddenstoelen, romige sauzen, tarbot |
Bourgogne, Frankrijk
Viré-Clessé ligt in het zuiden van de Bourgogne, tussen Mâcon en Tournus, en is een van die plekken waar Chardonnay echt tot leven komt. Deze jonge appellatie (sinds 1999) verenigt de dorpen Viré en Clessé. Geen prestigieuze cru’s hier, maar een karaktervol terroir dat zich onderscheidt van de rest van de Mâconnais. De mergel, kalksteen en witte kleibodems, rijk aan fossielen, geven de wijnen hun rijpe chardonnayfruit en levendige mineraliteit. De ligging op hoogte, met goede drainage en oostelijke expositie, zorgt bovendien voor spanning en finesse.
Reviews van anderen
Hieronder vind je alle reviews over deze wijn. Als wij zeker weten dat een review gedaan is door een verfied buyer, dan laten wij deze als eerste zien en zwaarder meewegen in het gemiddelde cijfer.
Aanmelden
4
1
Yvo
Den Haag | 28-12-2025
Verified buyer
4/5
1
review
Vaak samen gekocht
Probeer ook deze wijnen eens
